• Večer v škole 2019

     • Dňa 5. 12. 2019 sa v našej škole uskutočnilo podujatie Večer v škole. Aj tohto roku škola poskytla svoje priestory na zmysluplné využitie voľného času žiakov. Zúčastnení, vyše 70 žiakov, hrali volejbal, „dopĺňali vedomosti“ z anatómie v našej VAU učebni, tancovali cez Xbox, pozerali film podľa želania väčšiny. Hravou formou si nadšenci angličtiny rozšírili slovnú zásobu. Milovníci literatúry diskutovali pri šálke čaju o knihách, literatúre. Novinkou bolo stanovište Šikovné ruky. Ani sme netušili, že sa u nás nájde toľko fakt šikovných rúk, ktoré dokážu vykúzliť nádherné dekorácie.


     • Večer v škole 2022

     • Po dlhom pandemickom období sme obnovili tradíciu akcie Večer v škole. Dňa 24.11.2022 žiaci školy mali príležitosť stráviť zopár hodín v priestoroch školy inak ako počas vyučovania.

      S literatúrou pri šálke čaju  - v oddychovej miestnosti, v komornej atmosfére pri svetle sviečok sa študenti zastavili na kus reči o literatúre, umení, o živote... Príjemná debata pri šálke čaju bola obohatená aj prezentáciou vlastnej tvorby.

      V učebni JIS č. 25 prebiehala súťaž v maskovaní rán. Svoju šikovnosť si preverili žiaci I.ZZ PKŠ a IV A. PS.  Kto vyhral? VŠETCI, ktorí sa s chuťou zapojili a vytvorili doslova majstrovské diela. Okrem hrôzostrašne vyzerajúcich rán mohli žiaci ochutnať aj všakovaké dobroty, ktoré si pre nich organizátorky stanovišťa pripravili.

      Stanovište Zatancuj si – sa tešilo veľkému záujmu tancachtivých žiakov. Prostredníctvom hernej konzoly Nintendo wii Just dance tancovali a zároveň spálili kalórie a to pomocou priestorového snímania pohybu. Porovnávanie tanečných schopností navzájom potenciál tejto hry žmýkal na maximum. Just Dance bol vyhľadávaným  stanovišťom počas akcie Večer v škole a záujem o tanec sa preniesol do telocvične, kde napokon volejbal ustúpil tancu.

      Pred učebňou č. 2 žiaci čakali, aby si mohli vyskúšať život slabozrakých a slepých ľudí. Bolo zaujímavé sledovať ich reakcie po príchode na svetlo a odkrytí očí. Všetci sa zabávali nad svojimi výtvormi – autoportrét zhotovený v úplnej tme.

      Hravá angličtina – stanovište privítalo žiakov prijemnou vianočnou atmosférou a ponúklo možnosť konverzovať v angličtine.  Žiaci si „zopakovali“ angličtinu hravou formou -  karaoke, hra Do you speak English, Jeopardy, Kahoot, a odchádzali medzi poslednými.

      Koľko mihalníc je na hornom viečku? Ktorá časť ľudského tela nezískava kyslík z krvi? Ktorý sval je najrýchlejší?  Takéto zákerné otázky čakali žiakov na stanovišti Záhady tela v učebni č. 8. Vyučujúce si ani nevydýchli, lebo záujem bol veľký. Žiaci súťažili s nadšením, spolupracovali v tíme a odchádzali s novými zaujímavými poznatkami a sladkou odmenou.

      V učebni č. 5 sa zišli šikovné ruky. Stanovište Tvorivé dielne im ponúklo plné stoly vetvičiek a všakovakých ozdôb, z ktorých postupne vznikli vďaka usilovnosti a šikovnosti prítomných úžasné vianočné dekorácie. Žiaci a učitelia nimi vyzdobili priestory a okná školy a tak  ráno všetkých  privítala príjemná vianočná atmosféra.

      V telocvični sa zišli nadšenci volejbalu. Zápas striedal zápas, zvuk píšťalky zanikal v nadšených výkrikoch hráčov a divákov. Na tomto stanovišti sa prejavila demokracia v praxi – rozhodla väčšina a 2 hodiny pred koncom akcie volejbal vystriedala tanečná párty. O atmosféru sa postaral DJ Rado zo IV. MAS.

      Ako hodnotia Večer v škole 2022 žiaci? Školskému parlamentu odpovedali takto:

      Dorota Ivanová (II.A/PS)

      Tak za mňa to bolo niečo neskutočné... Veľmi som si to užila, zabavila som, nasmiala sa s ostatnými študentmi. Ja to hodnotím ako 10/10. Naučili sme sa niečo nové, ja osobne som aj spoznala pár ľudí, takže za mňa určite veľmi podarená akcia... A čo som sa rozprávala s ostatnými, tak to tiež hodnotia veľmi pozitívne. Takže ďakujeme.

      Melinda Vojtková (I.B/PS)

      Mne sa večer v škole veľmi páčil. Nečakala som toľko žiakov. Prišla som na to, že aj prísni učitelia sa vedia zabaviť. Určite 10/10. Zábavné stanovištia a akcie. Dúfam, že sa podarí uskutočniť tento večer aj budúci rok.

      Paulína Puškárová (III. MAS)

      Tak ja hovorím aj za spolužiakov, že sa nám to páčilo. Zábava bola neskutočná, zábavné boli stanovištia a aj akcie.. Na budúci rok by to mohlo byť aj znova a mohla by sa uskutočniť aj noc v škole…Páčilo sa nám veľmi, už vieme, že aj profesori vedia tancovať

      Sofia Pástorová (III.B/PS)

      Dobrý deň, za III.B/PS to bol príjemný zážitok. Zhodli sme sa, že stanovište Záhady Tela by mohlo na budúci rok mať viac otázok, keďže to pre nás osobne bolo najzaujímavejšie. Volejbal bol taktiež veľmi dobrý a tvorivé dielne nás zabavili taktiež. Ďakujeme.

      Simona Podlesná (IV.A/PS)

      Mne osobne sa to páčilo. Boli zábavné stanovišťa. Veľmi som si to užila, zabavila som sa. A trieda to tiež hodnotí pozitívne.

  • Kontakty

   • Stredná zdravotnícka škola, Kukučínova 40, Košice
   • +421 55 62212 16
   • Stredná zdravotnícka škola Kukučínova 40 041 37 Košice 041 37 Košice Slovakia
   • IČO 00606758
   • DIČ 2021141991
 • Fotogaléria

   zatiaľ žiadne údaje